Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
02 жовтня 2012 року захід під назвою «Крок назустріч громадськості» відбувся в Локачинському районному суді. День відкритих дверей у Локачинському районному суді Волинської області проводився з метою інформування громадськості про роботу суду, а також підвищення правової освіти населення, покращення обізнаності громадян з судовими процедурами, судовою системою України вцілому, підвищення відкритості та прозорості роботи суду, а в кінцевому результаті побудови довіри громадян до правосуддя.
Учнів 9 та 10 класів Шельвівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, які завітали на захід, зустріла керівник апарату Лариса Віталіївна Березняк, яка провела інструктаж із правилами поведінки відвідувачів у приміщенні Локачинського районного суду і гостей запросили пройти до канцелярії суду, уявивши, що вони подають позов до суду. Ознайомилися з порядком реєстрації поданих до суду документів, процедурою автоматичного розподілу справ та матеріалів між суддями за допомогою комп’ютерної програми «Документообіг загальних судів». Автоматичний розподіл справ та матеріалів, який запроваджено з 1 січня 2011 року, забезпечує об’єктивний та неупереджений розподіл справ між суддями з додержанням принципів черговості, рівної кількості справ для кожного судді.
Школярі ознайомились з роботою усіх працівників установи, секретарів судових засідань, помічників суддів, головного спеціаліста з інформаційних технологій, побували в залах судових засідань з розгляду цивільних та кримінальних справ, бібліотеці, архіві.
Секретар судових засідань Гупалик Алла Степанівна розповіла про порядок вручення судової повістки та можливі наслідки неявки до суду осіб, яким вручено судову повістку. Про свої посадові обов’язки та притягнення до адміністративної та кримінальної відповідальності неповнолітніх розказала помічник судді Світлана Володимирівна Макатер.
Присутні були повідомлені про апеляційні та касаційні інстанції, необхідність отримання виконавчого листа, після набрання рішенням законної сили і т. п.
Цікаво було дізнатися старшокласникам про веб-портал «Судова влада України» та веб сайт Локачинського районного суду Волинської області, де можна знайти корисну інформацію про судову систему України, реквізити для сплати судового збору, нормативно-правові акти, електронні копії судових рішень скерованих до єдиного державного реєстру судових рішень, загалом інформацію про роботу суду.
В ході екскурсії по приміщенню Лариса Березняк торкнулася історії організації роботи установи. 72 роки тому разом із створенням Волинської області, а згодом Локачинського району розпочав свою роботу Народний суд Локачівського району, як суд І інстанції. Робота суду була припинена у зв’язку з окупацією району німецькими військами. У повоєнний період, після скасування у вересні 1945 р. широкої юрисдикції військових трибуналів, відновилася в повному обсязі юрисдикція Верховного суду УРСР, обласних та дільничних судів в тому числі і Народного суду Локачівського району. В період з 1946 по 1959 на сучасній території району функціонували Народний суд Локачівського району та Народний суд Затурцівського району. На короткий час 1962-1964 суд припиняє свою діяльність у зв’язку з укрупненням районів (територія району була поділена між Володимир-Волинським та Горохівським районами). А в 1965 році знову в районі було організовано роботу Локачинського районного народного суду, який змінив у 90 роках минулого століття назву на Локачинський районний суд Волинської області.В архіві зберігаються справи, яким вже виповнилось 70 років. Судові справи термін зерігання яких закінчився знищуються, а судові рішення та певні категорії справ зберігаються постійно.
Присутні були ознайомлені із завданнями судових органів, визначеними в Законі СРСР «Про судоустрій СРСР, союзних та автономних республік» від 16.11.1938 року, відповідно до якого здійснювалось правосуддя в ті роки і зауважила, що з плином років з часів тоталітарного режиму суд з карально-репресивного органу перетворився на третю гілку влади, а районний суд - на палац правосуддя, будинок феміди у якому людина моє можливість захистити свої права, свободи та інтереси.
Учні відвідали зали судових засідань і, навіть, посидіти на місці суддів. А тоді працівники суду, на окремо взятому прикладі, показали, як проходить розгляд кримінальної справи.
На захід також був запрошений адвокат Балас Василь Васильович, який доступно роз’яснив учням для чого ж у суді адвокат і яке його завдання в суді.
Пояснюючи мету проведення «Дня відкритих дверей», в.о. голови суду Ірина Іванівна Вознюк зауважила, що нині населення мало знає про роботу судів, тому такі просвітницькі заходи ще більше сприятимуть обізнаності громадян з судовими процедурами та підвищенню рівня довіри до установи. Адже чим більше суспільство матиме достовірної інформації про судову систему, тим менше негативних стереотипів пануватиме у ньому.
Усім присутнім були вручені інформаційні брошури з корисною та необхідною інформацією для громадян при розгляді цивільних, адміністративних, кримінальних справ та справ про адміністративні правопорушення судом
Приємно, що школярі виявили неабияку зацікавленість таким заходом.